Kontakta oss

VD och Verksamhetschef
Anders Öhlund: 072-080 28 19, anders.ohlund@ability.se

Kvalitetssamordnare
Maria Wahlberg, 072-249 66 00, maria.wahlberg@ability.se

Tjänsteutveckling, internutbildning samt marknadsföringsansvarig
Carin Hörnfeldt 070-841 41 33, carin.hornfeldt@ability.se

Etableringsansvarig KROM samt underleverantörer
Anders Öhlund: 072-080 28 19, anders.ohlund@ability.se

Växel: 010-220 30 10

Våra lokalkontor Rusta & Matcha

BOLLNÄS
KA-nummer: 10070274
Hussein Said
hussein.said@ability.se
073-977 06 86
Fabriksgatan 10
821 33 Bollnäs
BORÅS
KA-nummer: 10070222
Osman Sherzai
osman.sherzai@ability.se
073-678 48 35

Skaraborgsvägen 3
506 30 Borås

BROMMA
KA-nummer: 10070216
Abbas Hamad
abbas.hamad@ability.se
073-764 05 12
Gustavslundsvägen 12
167 51 Bromma
BROMÖLLA
KA-nummer: 10069455
Ammar Zakarya
ammar.zakarya@ability.se
076-310 08 48
Storgatan 42
295 31 Bromölla
ESKILSTUNA
KA-nummer: 10069205
Mukhtar Yussuf
mukhtar.yussuf@ability.se
076-300 62 44
Kriebsensgatan 1
632 20 Eskilstuna
GÖTEBORG CENTRALT
KA-nummer: 10069261
Fartun Abdille
fartun.abdille@ability.se
076-328 65 74
Odinsgatan 13
411 03 Göteborg
GÖTEBORG HISINGEN
KA-nummer: 10069261
Fartun Abdille
fartun.abdille@ability.se
070-731 67 75 
Hisingsgatan 28
417 03 Göteborg
HALMSTAD
KA-nummer: 10069899
Olle Hermelin
olle.hermelin@ability.se
076-008 44 70
Linjegatan 7
302 50 Halmstad
HANDEN HANINGE
KA-nummer: 10069400
Umit Barsaddo
umit.barsaddo@ability.se
070-320 21 28
Handenterminalen 4
136 40 Handen
JÄRFÄLLA
KA-nummer: 10069400
Khaled Adam
khaled.adam@ability.se
073-998 91 60
Sturevägen 3
177 56 Järfälla
KARLSKRONA
KA-nummer: 10070323
John Petersson
john.petersson@ability.se
070-961 61 39
Järavägen 6
371 50 Karlskrona
KATRINEHOLM
KA-nummer 10069205
Mutkhar Yussuf
mukhtar.yussuf@ability.se
010-641 19 30
Vingåkersvägen 75
641 39 Katrineholm
KISTA
KA-nummer 10069400
Mutkhar Yussuf
mukhtar.yussuf@ability.se
010-641 19 30
Kistagången 16
164 40 Kista
KRISTIANSTAD
KA-nummer: 10069455
Sandra Maharena
sandra.maharena@ability.se
070-949 66 54
Östra Vallgatan 10
291 31 Kristianstad
LANDSKRONA
KA-nummer 10069402
Yousef Matar
yousef.matar@ability.se
072-003 25 52
Hantverkargatan 57 B
261 52 Landskrona
LEKSAND
KA-nummer: 10070007
Carin Ek
carin.ek@ability.se
076-144 01 00
Hotellbacken 2
793 30 Leksand
LJUNGBY
KA-nummer 10070022
Khaled Jebali
khaled.jebali@ability.se
073-158 58 91
Helsingborgsvägen 1
341 33 Ljungby
LUND
KA-nummer 10069402
Yousef Matar
yousef.matar@ability.se
072-003 25 52
Åldermansgatan 14
227 64  Lund
MALMÖ CENTRALT
KA-nummer 10069402
Tsvetan Chakali
tsvetan.chakali@ability.se
070-401 53 53
Föreningsgatan 26
211 52 Malmö
MALMÖ ROSENGÅRD
KA-nummer 10069402
Farhan Abdi
farhan.abdi@ability.se
073-567 55 67
Wachtmeisters väg
213 73 Malmö
MORA
KA-nummer 10069908
Carin Ek
carin.ek@ability.se
076-144 01 00
Moragatan 13
792 30 Mora
MOTALA
KA-nummer 10068772
Emil Maric
emil.maric@ability.se
073 – 923 37 67
Sjögatan 5
591 30 Motala
NACKA
KA-nummer 10069400
Nasser Sheikh
nasser.sheikh@ability.se
072 -151 23 50
08-518 197 50
Prästkragens väg 15
132 45 Saltsjö-boo
NORRKÖPING
KA-nummer 10068772
Braulio Ortega
braulio.ortega@ability.se
070-853 52 00
Prästgatan 3
602 32 Norrköping
NYKÖPING
KA-nummer: 10069829
Ali Good
ali.good@ability.se
070-725 63 11
V. Trädgårdsgatan 39
611 32 Nyköping
PITEÅ
KA-nummer: 10070729
Anna Åström
anna.astrom@ability.se
073-032 57 01
Aronsgatan 6 B
941 32 Piteå
SKÄRHOLMEN
KA‑nummer: 10069400
Pier Khuri
pier.khuri@ability.se
073-735 34 27
Måsholmstorget 24
127 48 Skärholmen
SOLLENTUNA
KA-nummer: 10069400
Tage Kasim
tage.kasim@ability.se
070-754 12 35
Sollentunavägen 63
191 40 Sollentuna
SPÅNGA
KA-nummer 10070217
Samira Bashir
samira.bashir@ability.se
070-467 92 27
Stormbyvägen 2
163 55 Spånga
STOCKHOLM
KA-nummer 10069400
Kristin Göran
kristin.goran@ability.se
010-330 60 20 
Wallingatan 42
111 24  Stockholm
SUNDBYBERG
KA-nummer 10069400
Hawo Ali
hawo.ali@ability.se
073-557 75 89
Rissneleden 110
174 49 Sundbyberg
SÄVSJÖ
KA-nummer: 10070098
Mohammed Qasem
mohammed.qasem@ability.se
070-461 12 47
Köpmannagatan 9A
576 32 Sävsjö
SÖDERTÄLJE
KA-nummer: 10070218
Dima Mansour
dima.mansour@ability.se
073-893 38 34
Wedavägen 1B
152 42 Södertälje
TOMELILLA
KA-nummer: 10069402
Ammar Zakarya
ammar.zakarya@ability.se
076-310 08 48
Östergatan 22
273 30 Tomelilla
TROLLHÄTTAN
KA-nummer: 10066392
Jelena Maric
jelena.maric@ability.se
070-209 69 22
Kungsgatan 29
461 30 Trollhättan
UMEÅ
KA-nummer 10066265
Carin Hörnfeldt
carin.hornfeldt@ability.se
070-841 41 33
Nygatan 14
903 27 Umeå
UPPSALA CENTRALT
KA-nummer: 10069400
Fadia Jaber
fadia.jaber@ability.se
073-936 54 04
Klostergatan 9
753 21 UPPSALA
UPPSALA STATION
KA-nummer: 10069400
Lena Ekwall
lena.ekwall@ability.se
070-467 56 94
Stationsgatan 23
753 40 Uppsala
VETLANDA
KA-nummer: 10070098
Mohammed Qasem
mohammed.qasem@ability.se
070-461 12 47
Fabriksgatan 1A
574 38 Vetlanda
VISBY
KA-nummer 10070215
Amanda Ekelund
amanda.ekelund@ability.se
0708- 86 36 39
Sotaregatan 3
621 53 Visby
VÄLLINGBY
KA-nummer 10069400
Faria Strand
faria.strand@ability.se
072-500 74 76
Vällingby Torg 18-24
162 65 Vällingby
VÄNERSBORG
KA-nummer 10066392
Edgard Mouallem
edgard.mouallem@ability.se
072-2809990
Regementsgatan 34 C
462 32 Vänersborg
VÄSTERÅS
KA-nummer 10067610
Fida Issa
fida.issa@ability.se
073-503 04 14

Källgatan 14
722 11 Västerås

 YSTAD
KA-nummer 10069402
Ingela Skullman
ingela.skullman@ability.se
070-697 32 06
Vädergränd 4
271 34 Ystad
ÖREBRO
KA-nummer: 10068767
Issam Kasim
issam.kasim@ability.se
070-435 14 94
Nygatan 15
702 10 Örebro
ÖRNSKÖLDSVIK
KA-nummer 10069906
Carin Hörnfeldt
carin.hornfeldt@ability.se
070-841 41 33
Storgatan 19B
891 34 Örnsköldsvik

Våra lokalkontor AUP

STOCKHOLM NORR
Safa Özkan
safa.ozkan@ability.se
072-551 04 00
Norgegatan 1
Kista
MALMÖ
Mike Martinsson
mike.martinsson@ability.se
072-554 79 00
Hjulhamnsgatan 3
Malmö
GÖTEBORG
Ksenia Semko
ksenia.semko@ability.se
072-549 69 00
Sara Eriksson
sara.eriksson@ability.se
072-554 35 00
Karl Gustavsgatan 54
Göteborg