Kontakta oss

VD och Verksamhetschef
Anders Öhlund: 072-080 28 19, anders.ohlund@ability.se

Kvalitetschef
Maria Wahlberg-Tapper: 072-249 66 00, maria.wahlberg@ability.se

Tjänsteutveckling, internutbildning samt marknadsföringsansvarig
Carin Hörnfeldt: 070-841 41 33, carin.hornfeldt@ability.se

Etableringsansvarig KROM samt underleverantörer
Anders Öhlund: 072-080 28 19, anders.ohlund@ability.se

Växel: 010-220 30 10

Våra lokalkontor Rusta & Matcha

BOLLNÄS
KA-nummer: 10070274
Hussein Said
hussein.said@ability.se
073-977 06 86
Fabriksgatan 10
821 33 Bollnäs
BORÅS
KA-nummer: 10070222
Osman Sherzai
osman.sherzai@ability.se
073-678 48 35
Skaraborgsvägen 3
506 30 Borås
BROMMA
KA-nummer: 10070216
Abbas Hamad
abbas.hamad@ability.se
073-764 05 12
Gustavslundsvägen 12
167 51 Bromma
BROMÖLLA
KA-nummer: 10069455
Ammar Zakarya
ammar.zakarya@ability.se
076-310 08 48
Storgatan 42
295 31 Bromölla
BÅLSTA
KA-nummer: 10069400
Lena Ekwall
lena.ekwall@ability.se
070-467 56 94
Rungården 13
746 32 Bålsta
ESKILSTUNA
KA-nummer: 10069205
Mukhtar Yussuf
mukhtar.yussuf@ability.se
076-300 62 44
Kriebsensgatan 1
632 20 Eskilstuna
GÄVLE
KA-nummer: 10071600
Ali Daher Husein
ali.daherhusein@ability.se
073-987 47 52
Norra Skeppsbron 3 C
803 10 Gävle
GÖTEBORG HISINGEN
KA-nummer: 10069261
Fartun Abdille
fartun.abdille@ability.se
070-731 67 75 
Hisingsgatan 28
417 03 Göteborg
HALMSTAD
KA-nummer: 10069899
Olle Hermelin
olle.hermelin@ability.se
076-008 44 70
Larsfridsvägen 4
302 50 Halmstad
HELSINGBORG
KA-nummer: 10069402
Atak Kukish
atak.kukish@ability.se
070-866 13 34
Södergatan 65
25225 Helsingborg
JÄRFÄLLA
KA-nummer: 10069400
Khaled Adam
khaled.adam@ability.se
073-998 91 60
Sturevägen 3
177 56 Järfälla
KARLSHAMN
SVÄNGSTA
KA-nummer: 10070323
John Petersson
john.petersson@ability.se
070-961 61 39
Öjavadsvägen 2
37636 Svängsta
KARLSKRONA
KA-nummer: 10070323
John Petersson
john.petersson@ability.se
070-961 61 39
Järavägen 6
371 50 Karlskrona
KATRINEHOLM
KA-nummer 10069205
Mukhtar Yussuf
mukhtar.yussuf@ability.se
010-641 19 30
Köpmangatan 18
641 30 Katrineholm
KISTA
KA-nummer 10069400
Mutkhar Yussuf
mukhtar.yussuf@ability.se
010-641 19 30
Torshamnsgatan 27
164 40 Kista
KRISTIANSTAD
KA-nummer: 10069455
Sandra Maharena
sandra.maharena@ability.se
070-949 66 54
Östra Vallgatan 10
291 31 Kristianstad
LANDSKRONA
KA-nummer 10069402
Yousef Matar
yousef.matar@ability.se
072-003 25 52
Hantverkargatan 57 B
261 52 Landskrona
LEKSAND
KA-nummer: 10070007
Angelika Gunnarsson
angelika.gunnarsson@ability.se
076-144 01 00
Hotellbacken 2
793 30 Leksand
LJUNGBY
KA-nummer 10070022
Khaled Jebali
khaled.jebali@ability.se
073-158 58 91
Rune B Johanssons gata 1
341 30 LJUNGBY
LUND
KA-nummer 10069402
Yousef Matar
yousef.matar@ability.se
072-003 25 52
Östra Mårtensgatan 19
223 61  Lund
MALMÖ CENTRALT
KA-nummer 10069402
Tsvetan Chakali
tsvetan.chakali@ability.se
070-401 53 53
Föreningsgatan 26
211 52 Malmö
MALMÖ ROSENGÅRD
KA-nummer 10069402
Farhan Abdi
farhan.abdi@ability.se
073-567 55 67
Wachtmeisters väg 1
213 73 Malmö
MORA
KA-nummer 10069908
Maria Wahlberg-Tapper
maria.wahlberg@ability.se

072-249 66 00
Moragatan 13
792 30 Mora
MOTALA
KA-nummer 10068772
Emil Maric
emil.maric@ability.se
073 – 923 37 67
Sjögatan 5
591 30 Motala
MUNKEDAL
KA-nummer 10066392
Edgard Mouallem
edgard.mouallem@ability.se
072-2809990
Öringvägen 6
45533 Munkedal
NACKA
KA-nummer 10069400
Nasser Sheikh
nasser.sheikh@ability.se
072 -151 23 50
08-518 197 50
Prästkragens väg 15
132 45 Saltsjö-boo
NORRKÖPING
KA-nummer 10068772
Braulio Ortega
braulio.ortega@ability.se
070-853 52 00
Prästgatan 3
602 32 Norrköping
NYKÖPING
KA-nummer: 10069829
Ali Good
ali.good@ability.se
070-725 63 11
V. Trädgårdsgatan 39
611 32 Nyköping
RONNEBY
KA-nummer: 10070323
John Petersson
john.petersson@ability.se
070-961 61 39
Västra Industrigatan 1
37231 Ronneby
SKÄRHOLMEN
KA‑nummer: 10069400
Pier Khuri
pier.khuri@ability.se
073-735 34 27
Måsholmstorget 24
127 48 Skärholmen
SOLLENTUNA
KA-nummer: 10069400
Tage Kasim
tage.kasim@ability.se
070-754 12 35
Sollentunavägen 63
191 40 Sollentuna
SOLNA
KA-nummer: 10069400
Hani Alsahar
hani.alsahar@ability.se
070-0260832
Solna Torg 19
17145 Solna
SPÅNGA
KA-nummer 10070217
Samira Bashir
samira.bashir@ability.se
070-467 92 27
Stormbyvägen 2
163 55 Spånga
STOCKHOLM NORRMALM
KA-nummer 10069400
Kristin Göran
kristin.goran@ability.se
010-330 66 20
Wallingatan 42
111 24 Stockholm
STOCKHOLM SÖDERMALM
KA-nummer 10069400
Soufian Seddiki
soufian.seddiki@ability.se
076-595 32 48
Medborgarplatsen 25
11872 Stockholm
SUNDBYBERG
KA-nummer 10069400
Hawo Ali
hawo.ali@ability.se
073-557 75 89
Rissneleden 110
174 49 Sundbyberg
SÄVSJÖ
KA-nummer: 10070098
Mohammed Qasem
mohammed.qasem@ability.se
070-461 12 47
Köpmannagatan 2B
576 35 Sävsjö
SVÄNGSTA
KA-nummer: 10070323
John Petersson
john.petersson@ability.se
070-961 61 39
Öjavadsvägen 2
37636 Svängsta
TOMELILLA
KA-nummer: 10069402
Ammar Zakarya
ammar.zakarya@ability.se
076-310 08 48
Östergatan 22
273 30 Tomelilla
TROLLHÄTTAN
KA-nummer: 10066392
Edgard Mouallem
edgard.mouallem@ability.se
072-2809990
Kungsgatan 29
461 30 Trollhättan
UMEÅ
KA-nummer 10066265
Carin Hörnfeldt
carin.hornfeldt@ability.se
070-841 41 33
Nygatan 14
903 27 Umeå
UPPLANDS VÄSBY
KA-nummer 10069400
Nasser Sheikh
nasser.sheikh@ability.se
072 -151 23 50
08-518 197 50
Centralvägen 12
194 76  Upplands Väsby
UPPSALA 
KA-nummer: 10069400
Fadia Jaber
fadia.jaber@ability.se
073-936 54 04
Klostergatan 9
753 21 UPPSALA
VETLANDA
KA-nummer: 10070098
Mohammed Qasem
mohammed.qasem@ability.se
070-461 12 47
Älggatan 2B
574 40 Vetlanda
VISBY
KA-nummer 10070215
Amanda Ekelund
amanda.ekelund@ability.se
0708- 86 36 39
Sotaregatan 3
621 53 Visby
VÄLLINGBY
KA-nummer 10069400
Faria Strand
faria.strand@ability.se
072-500 74 76
Vällingby Torg 18-24
162 65 Vällingby
VÄNERSBORG
KA-nummer 10066392
Edgard Mouallem
edgard.mouallem@ability.se
072-2809990
Regementsgatan 34 C
462 32 Vänersborg
VÄSTERÅS
KA-nummer 10067610
Amanj Pasandideh
amanj.pasandideh@ability.se
073-722 36 71
Källgatan 14
722 11 Västerås
 YSTAD
KA-nummer 10069402
Ingela Skullman
ingela.skullman@ability.se
070-697 32 06
Vädergränd 4
271 34 Ystad
ÖREBRO
KA-nummer: 10068767
Issam Kasim
issam.kasim@ability.se
070-435 14 94
Nygatan 15
702 10 Örebro
ÖRNSKÖLDSVIK
KA-nummer 10069906
Carin Hörnfeldt
carin.hornfeldt@ability.se
070-841 41 33
Storgatan 19B
891 34 Örnsköldsvik